Produkty na ošetrenie vlasov

ilustračné foto
Biologique Recherche použila svoje znalosti starostlivosti o pleť na vlasy.
Výsledkom sú husté, lesklé a zdravé vlasy.

Inicializačná fáza pre vlasy

Vlasy majú rovnakú štruktúru ako pleť tváre, ale samozrejme majú aj svoje špecifické črty. Epidermis pokožky hlavy je silnejšia a nachádzajú sa v nej vlasové cibuľky, ktoré produkujú značné množstvo kožného mazu, prirodzenú ochranu vlasov.

Vlasy nie sú poškodzované len nepriaznivými vplyvmi prostredia, ale aj abrazívnymi, vyhladzujúcimi aktívnymi látkami obsiahnutými v šampónoch, pridávaných do farieb na vlasy, ich fénovaním, dusiacími gélmi a pod.

Väčšina problémov s vlasmi má svoj pôvod v nevyrovnanom pH pokožky hlavy. Pokožka vyživuje vlasové cibuľky.

Biologique Recherche použila svoje znalosti starostlivosti o pleť na vlasy a vytvorila radu produktov, ktoré obnovujú (inicializačná fáza) a potom znovu obnovujú prirodzený stav pokožky hlavy (fáza ošetrenia). Výsledkom sú husté, lesklé a zdravé vlasy.

Spoznajte produkty inicializačnej fázy pre vlasy

vlasy - ilustračné foto

Efekt: čistí pokožku hlavy a vyrovnáva jej pH a pripravuje ju na ďalšie ošetrenie produktov Biologique Recherche.

Lotion P50 Capillaire

Lotion P50 Capillaire obnovuje silu vlasov a ich vitalitu, a to už od korienkov. Táto mnohoúčelová pleťová voda jemne čistí pokožku hlavy a reguluje sekréciu kožného mazu (komplex poly-alfa-beta-hydroxy kyselín, vyrovnávajúci a adstringentný faktor). Tiež posilňuje odolnosť vlasových vlákien (hydra-tačné faktory). Doporučené pre všetky typy vlasov. Je ideálny pre seboroickú pokožku hlavy.


Efekt: eliminuje prebytky mazu, čistí do hĺbky vlasovú pokožku.

Masque Bain de Plantes

Čistiaca maska, reguluje produkciu mazu a obnovuje rovnováhu vlasovej pokožky postihnutej seboreou alebo výskytom lupín. Posilňuje vlas. Nedráždi a nespôsobuje dehydratáciu pokožky. Odporúčaná pre Scalp Instants so sklonom  k seboroickej a hyper-seboroickej. Vyhnite sa aplikácii na odfarbené vlasy.


Efekt: posilňuje slabé vlasy a chráni ich pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

Masque Biologique Capillaire

​​Táto vyživujúca, posilňujúca maska zlepšuje stav suchých vlasov. Jej zloženie kombinuje výťažky z kvasníc a bambuckého masla, ktoré sú vhodné pre suché, slabé a farbené vlasy.


Efekt: vyrovnáva a chráni slabé vlasy.

Shampooing Traitant VIP O2

Okysličujúci šampón, pôsobiaci proti negatívnym účinkom znečisteného prostredia, jemne umýva vlasy, chráni ich. Formula je obohatená o špecifický okysličujúci komplex Biologique Recherche, obsahujúci extrakty z hodvábu a rastlín, zaisťujúce antioxidačné a energizujúce účinky. Obnovuje objem, lesk a jemnosť vlasov. Doporučené pre oslabené, lámavé vlasy.


Efekt: čistí, posilňuje vlas, redukuje množstvo mazu.

Shampooing SEBOU-Rééquilibrant

Do hĺbky čistiaci, re-balančný šampón, redukujúci množstvo mazu. Založený na rastlinnej báze, je vhodný na každodenné použitie. Vysoko koncertovaná formula s 24% aktívnych ingrediencií. Vyrobené bez Laurethsulfátu sodného. Test dráždivosti = 0,25 (zvyčajné hodnotenie 4 - 5). Doporučené pre Scalp Instant so sklonom k  seboroickej/ mastnej Hair Instants.


Efekt: upokojujúci, re-balančný, ochranný a nedráždivý.

Shampooing Dermo-Apaisant

Jemný čistiaci šampón, založený na rastlinnej báze, upokojuje podráždenie a svrbenie. Redukuje citlivosť a vyrovnáva vlasovú pokožku. Dodáva vlasom lesk a jas. Nenarušuje fyziologickú rovnováhu citlivej vlas. pokožky, vhodný pred i po chirurgických zákrokoch. Vysoko koncertovaná formula s 28% aktívnych ingrediencií, vyrobená bez Laurethsulfátu sodného. Test dráždi vosti = 0 (zvyčajné hodnotenie 4 - 5). Doporučené pre podráždený a oslabený Scalp Instant.

HAIR CARE PRODUKTY
Fáza ošetrenia

Vlasové séra a špecifické ošetrenia

Zloženie vlasových sér je obohatené o výber aktívnych látok, vybraných zvlášť pre ošetrenie špecifických problémov (devitalizované vlasy, seboroická pokožka hlavy atď.).

Výsledkom sú husté, lesklé a zdravé vlasy.

viac produktov pre ošetrenie vlasov


Efekt: obnovuje a vyhladzuje kutikulárne šupiny, chráni.

Baume Capillaire

Ochranný balzam na vlasy obaľuje vlas ochrannou vrstvou a zanecháva na povrchu vlasu súvislý film. Vyhladzuje a dodáva vlasom lesk a vitalitu. Uľahčuje rozčesávanie. Vysoko koncentrované zloženie s 19% aktívnych ingrediencií. Doporučené pre poškodený, matný a rozstrapkaný Hair Instant. Silicon-free.


Efekt: energizujúce vlasové tonikum, bojujúce proti starnutiu, zvyšuje hustotu vlasov a zanecháva ich zdravé a silné.

Complexe Cegaba + Bioproline

Táto komplexná vlasová starostlivosť je špecifickou kombináciu, ktorá zaisťuje posilňujúce a revitalizujúci účinky  korienkov vlasov.


Efekt: vyrovnáva pH pokožky hlavy, ktorá produkuje nadmerné množstvo kožného mazu.

Complexe Capillaire

Energizujúce a vyrovnávajúce Phyto-Complex ošetrenie pre mastné vlasy je bohaté na proteíny z hodvábu, výťažok z aloe vera a vitamínov.


Efekt: zanecháva vlasy jemné, lesklé a pružné.

Lotion Kéractive

Toto záverečné ošetrenie je obohatené o reparačné, ochranné rastlinné výťažky, špeciálne vybrané tak, aby chránili a posilňovali vlasové vlákna. Účinkuje ako suchý kondicionér, zvyšujúci krásu vlasov a uľahčuje rozčesávanie a ich úpravu. Naneste Lotion Kéractive od korienkov ku končekom na mokré alebo suché vlasy a chráňte tak vlasy pred každodennými nepriaznivými vplyvmi prostredia. Doporučené pre suché, jemné vlasy.

Fáza ošetrenia - vlasy